KDU.breadcrumbs.homeAktuálně KDU-ČSL: Do horké části kampaně zodpovědně pro společný domov
Zpět

KDU-ČSL: Do horké části kampaně zodpovědně pro společný domov

Přidáno 11. 9. 2017
Ilustrační foto
Horkou část volební kampaně zahájila KDU-ČSL v parku na Karlově náměstí. Kromě vedení strany se zúčastnili krajští lídři a další kandidáti.
„Chceme lidem nabídnout tři důvody, proč si vybrat právě lidovce. První důvod je programový; my totiž své sliby skutečně plníme, víme, jak je plnit, máme propracované a v této vládě jsme splnili přes 80 % všech volebních slibů. Druhým důvodem je síla. KDU-ČSL představuje stabilitu, bráníme extrémům zleva i zpráva, máme široký koaliční potenciál. Třetím důvodem jsou osobnosti. Naši lidé nemají ve skříni žádné kostlivce,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda strany.

KDU-ČSL chce nadále zodpovědně pracovat pro společný domov, pro Českou republiku. Mezi hlavní priority patří: větší respekt k rodinám, prosperita díky vědě a inovacím, dobré školy s dobrými učiteli, pomoc těm, kteří si pomoci nemohou, spravedlivé penze rodinám s dětmi, kvalita života a zdravé potraviny, dostupná zdravotní péče pro všechny a zodpovědná politika v EU i ve světě.

Zahájení kampaně v parku na pražském Karlově náměstí mělo podobu pikniku. Letní počastí nabídlo příležitost posnídat kvalitní české potraviny.

„Nevyužíváme potenciál, který tady je. Dovážíme zboží, které si umíme sami vyrobit, a netýká se jen potravin,“ řekl Marian Jurečka, první místopředseda strany a ministr zemědělství.

Zároveň upřesnil, že KDU-ČSL jde o zdravou zemi, která dobře hospodaří s přírodním bohatstvím a je si vědoma toho, že zdravé klima a jeho udržení je třeba brát vážně.

„Tak, aby současná generace byla schopna svým dětem a vnukům předat zemi, která má dostatek vody, dobře hospodaří s přírodními zdroji a dobře se stará o životní prostředí,“ řekl Marian Jurečka.

„Nabízíme zodpovědné řešení pro Českou republiku postavené na našem dlouhodobém programu, na zodpovědné solidaritě,“ dodal Pavel Bělobrádek.